Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Липень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Марина Порошенко: «Інклюзивна освіта – це шанс дитини з особливими освітніми потребами»

Сьогодні перша леді України, голова Благодійного фонду Порошенка пані Марина Порошенко відвідала Запорізьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат «Джерело», де протягом трьох днів, з 8 по 10 лютого, тривав третій етап спеціалізованих тренінгів «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Навчальний курс пройшли 75 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій Запорізької області, де з липня 2016 року Благодійний Фонд Порошенка спільно з Міністерством освіти і науки України реалізує експериментальний проект по впровадженню практичної моделі інклюзивного освітнього середовища.

- Кожна дитина – унікальна й неповторна, і відмінності чи інвалідність – це не вирок на все життя. Інклюзивна освіта, своєчасний психолого-педагогічний супровід та ефективні корекційно-реабілітаційні заходи – це шанс дитини стати паралімпійським чемпіоном, відомим науковцем, культурним діячем або навіть – Президентом, як 32-ий Президент США Франклін Рузвельт, який був прикутий до інвалідного візка, - зазначила перша леді України Марина Порошенко.

Залучивши до роботи провідних українських та зарубіжних експертів у сфері освіти дітей з порушеннями розвитку, Благодійний Фонд Порошенка розробив інструментарій індивідуальної та командної роботи для поглиблення професійних вмінь та навичок корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, спричинені порушеннями розвитку та інвалідністю. До реалізації проекту долучився голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- У результаті реалізації проекту в 47 загальноосвітніх закладах відкрито 78 інклюзивних класів для 154 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 20 дошкільних груп з інклюзивною формою навчання. Якщо порівняти з минулим роком, то залучено в інклюзивне навчання в 12 разів більше шкіл, у дев’ять разів більше класів, охоплено навчанням у шість разів більше дітей. Не виділяти за вадами чи соціальними маркерами особливих дітей – це головне правило програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації», - сказав очільник області Костянтин Бриль.

У ході триденного тренінгу досвідчені тренери-практики в галузі психолого-педагогічного супроводу провели прикладні заняття з комплексної підтримки фахівцями ПМПК шкільних педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальними програмами розвитку (ІПР), розглянули технологію індивідуального планування та механізми ефективних ІПР.

Головна мета теоретико-практичного процесу полягала в тому, щоб дати знання, які дозволять максимально ефективно допомогти розкрити потенціал здібностей особливої дитини для опанування шкільної навчальної програми та здобуття в майбутньому професії, і як наслідок, стати повноцінним учасником українського суспільства.

Учасники тренінгу також ознайомилися з нормативно-правовою базою у сфері освіти дітей з особливими освітніми потребами та відпрацювали формат тісних взаємовідносин між спеціалістами ПМПК та батьками дітей, які потребують додаткових корекційних та освітніх послуг.

Пані Марина Порошенко подякувала тренерам, учасникам, представникам усіх дотичних структур і установ за роботу над тим, щоб інклюзивна освіта в Україні стала престижною і такою, що стоїть на захисті прав, свобод та рівних можливостей кожної людини.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюП'ятниця, 10 Лютого 2017 19:20 | Переглядів: 818

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]