Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Лютий 2024 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23  
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Запорізькі школярі навчатимуться за новими програмами

З нового навчального року запорізькі школярі зможуть самі обирати, яким видом творчості та діяльності їм займатися та матимуть змогу навчатися різним сучасним видам спорту на уроках фізичного виховання. Як розповіла про нововведення у загальноосвітніх закладах заступник начальника управління Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Хіврич, Міністерством освіти і науки України оновлено близько 40 навчальних програм для учнів 5-9 класів.

Зокрема, зміни торкнулися трудового навчання, фізкультури та основ здоров'я. Згідно з новими програмами, дівчата та хлопці більше не будуть розділятися за гендерною ознакою. Кожна дитина самостійно зможе обрати для себе заняття у рамках уроку і творити свій особистий проект.

- Загальна середня та дошкільна освіта впроваджують нововведення та оновлені програми. У контексті Концепції «Нової української школи» школа має навчити дітей використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, тому заняття фізичною культурою, здоровий спосіб життя повинні увійти до звички школяра. Рух, змагання, самоствердження – природна суть фізичної культури і спорту. Навчальна програма з фізичної культури побудована за модульною системою. Вона містить обов’язкову та варіативну складову. Вчителі з фізичної культури можуть розробляти свої варіативні модулі до цієї програми. Програми варіативних модулів мають пройти експертизу, отримати гриф Міністерства освіти і науки України та бути оприлюдненими для загального користування. Отже, кількість варіативних модулів з часом має зростати і більш повно задовольняти бажання учнів. Наразі є величезний вибір модулів для учнів: футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика, аеробіка, спортивне орієнтування, туризм, аквааеробіка, гирьовий спорт, бадмінтон, теніс, настільний теніс, плавання, хортинг і багато іншого, уже розробленого. Поясню, що, наприклад, модуль хортинг включає оздоровчі, загальнофізичні, технічні, а також виховні аспекти українського національного виду спорту хортинг. Звичайно, для його викладання повинен бути підготовлений вчитель. Отримані навички діти зможуть реалізувати не лише під час занять, а протягом усього життя. Зокрема, ми працюємо над оновленням матеріально-технічної бази закладів освіти та підвищенням професійного рівня вчителів. Впроваджуються нові сучасні технології, багато уваги надається безпеці на вулиці, у побуті, в Інтернеті та соціальних мережах. Сучасні зміни впроваджуються вже кілька років, наразі школярам надається можливість робити власний вибір та вивчати себе, власні можливості та потреби на уроках фізичної культури, основах здоров’я, інформатики, трудового навчання тощо. Також планується збільшити кількість практичних занять, якими замінять великий обсяг теорії, - відзначила Валентина Хіврич.

Стосовно ж конкретних змін, то, наприклад, в українській мові усі творчі роботи тепер матимуть виразне практичне спрямування. Приміром, діти писатимуть твори не «відірвані» від реального життя теми, а з тієї ж фінансової грамотності чи екологічної безпеки, та ще й у форматі есе – його додано як обов’язковий вид роботи. Також до програми включено рекомендовані види робіт, які обиратиме вчитель на свій розсуд.

В українській літературі в усіх класах частково перерозподілено кількість годин на вивчення творів. Так, у 5-му класі вилучено по 2 години на вивчення народних казок та загадок, прислів’їв і приказок.

З предмету «Історія» для 5-го класу замість програми, що складалася з певних історичних нарисів, створили програму початкового курсу «Вступ до історії». Через роботу з цим матеріалом учні дізнаватимуться про історію як науку, як складову життя суспільства. Крім того, експерти представили варіант для синхронізованого вивчення курсів історії України та всесвітньої історії. Послідовність вивчення тем запропоновано для 7, 8 і 9 класів.

Трудове навчання віднині не матиме обов’язкового поділу за гендерним принципом: кожен учень зможе обирати той вид діяльності, який йому до вподоби. Та й загалом, школярі вивчатимуть не окрему технологію та виконуватимуть чітко визначене в її межах завдання, а створюватимуть проекти, які поєднуватимуть різні технології. Кожен проект повинен мати практичну цінність.

У межах програми «Основи здоров’я» учні більше дізнаватимуться про безпечну поведінку в Інтернеті, зокрема в соцмережах. А замість великого обсягу теоретичного матеріалу буде більше практичних робіт і занять поза межами класу.

Інформатика також зазнала різноманітних перенесень. Так, учні раніше вивчатимуть комп’ютерну графіку (6 клас), текстовий процесор (8-й), створення та публікацію веб-ресурсів (8-й). Натомість у 9 клас додано 3D-графіку та основи бази даних.

Проблему перевантаженості вирішували й у курсі біології: 40% матеріалу з кожної теми виділено в опційне навчання. Це значить, що певні елементи змісту, які є необов’язковими, але містяться у видрукуваних підручниках, наприклад, історія дослідження певних об’єктів, можуть вивчатися за вибором вчителя. Фактично кожна тема з біології передбачає виконання дітьми міні-проекту: кожен учень упродовж навчального року має взяти участь хоча б в одному з них.

Як підкреслили у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, наразі всі школи області готові до нового навчального року, до 1 вересня будуть завершені всі ремонтні роботи у навчальних закладах, ремонт котелень - до початку опалювального сезону. В області 1 вересня буде працювати 563 школи, де навчатиметься 159,6 тисяч учнів, що приблизно на тисячу школярів більше, аніж минулого навчального року. Нового навчального року 117 закладів приймуть на навчання близько 300 дітей з особливими потребами. Також працюватиме 519 дошкільних навчальних закладів, які приймуть 57,7 тисяч дітей.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАПонеділок, 14 Серпня 2017 16:36 | Переглядів: 383

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]