Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Лютий 2024 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23  
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Вісім можливих корупційних ризиків під час відбудови: дослідження та рекомендації НАЗК

Вісім можливих корупційних ризиків під час відбудови: дослідження та рекомендації НАЗК

Експерти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Інститутом прикладних гуманітарних досліджень (ІПГД) ідентифікували найпоширеніші корупційні ризики під час відбудови об’єктів нерухомого майна, що були пошкоджені чи знищені внаслідок збройної агресії рф, а також сформували рекомендації щодо їх мінімізації / усунення.

Комплексний експертний аналіз передбачав дослідження нормативно-правових актів, матеріалів ЗМІ та соціальних мереж, а також глибинні інтерв’ю. НАЗК змоделювало можливі корупційні схеми, які можуть виникнути у майбутньому, та запропонувало рекомендації для впровадження антикорупційних запобіжників та забезпечення прозорої відбудови.

Змодельовано корупційні ризики щодо:

1. процесів формування та підтримання даних Реєстру пошкодженого або знищеного майна;

2. діяльності комісій з розгляду питань щодо надання компенсацій;

3. створення та адміністрування фонду тимчасового житла;

4. фіксації фактів пошкоджень об’єктів, їхнього обстеження та складення висновку про можливість подальшої експлуатації;

5. визначення права на компенсацію, ухвалення відповідного рішення та отримання компенсації;

6. діяльності Фонду ліквідації наслідків і Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури;

7. прийняття рішень про демонтаж будівель за результатами обстежень;

8. визначення розміру шкоди завданих збитків.

Проаналізувавши корупційні ризики, НАЗК сформулювало низку рекомендацій щодо їхньої мінімізації та усунення. Передусім потрібно внести зміни до Земельного кодексу України, Закону України №2923-ІХ, Закону «Про Державний земельний кадастр», а також низки постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів.

Крім того, НАЗК надало пропозиції щодо запровадження антикорупційних запобіжників під час верифікації інформації, що вноситься до відповідних реєстрів, а також використання цифрових інструментів при відбудові об’єктів нерухомого майна.

Імплементація запропонованих НАЗК рекомендацій має превентивний характер і допоможе коригувати відповідні рішення, усунувши можливі корупційні схеми та негативні репутаційні, соціальні та економічні наслідки. Це дослідження покликане стати дорожньою картою для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних державних (військових) адміністрацій, органів місцевого самоврядування під час підготовки концепцій та програм відбудови, а також мінімізації корупційних ризиків під час ухвалення рішень.

Ознайомитись з рекомендаціями НАЗК та дослідженням «Корупційні ризики відбудови об’єктів нерухомого майна, які пошкоджені/зруйновані внаслідок збройної агресії рф: моделювання та пропозиції щодо їх мінімізації/усунення» можна за посиланням.

Довідково

Нагадаємо, 22 травня 2023 року набрав чинності Закон України, що визначає правові та організаційні засади надання компенсацій за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну було пошкоджено або зруйновано велику кількість житлових будинків та об’єктів громадської інфраструктури. В березні 2023 року Світовий банк оновив оцінку коштів, які знадобляться Україні для відновлення та відбудови – ця сума зросла до 411 млрд дол. США.

 

Матеріали офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупціїЧетвер, 29 Червня 2023 13:58 | Переглядів: 262

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]